FIAT Deneyim Atölyesi - Mobilite Teknoloji

TOFAŞ Genel Müdürlük - İstanbul

İnsan odaklı tasarım metodolojisi ile «Gelecek 5 yıl içerisinde farklı mobilite ihtiyaçlarına yönelik FIAT nasıl hizmet ve deneyimler sunabilir.» diye çözümler üreteceğiz. Bunun için güncel teknolojiler, tüketici trendleri, atölye boyunca yapacağınız araştırmalar ve hayal gücünüzü bir araya getirerek hizmet tasarımı yapabilirsiniz.Prototip aşamasına kadar getirilen bu projeler TOFAŞ yönetiminin de dahil olduğu jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girecek olan 3 grup belirlenip ödüllendirilecektir. Farklı disiplinlerden öğrenci, profesyonel ve girişimci herkese açık, Deneyim Atölyesi'ne katılmak için, 10 Ekim'e kadar ekibini kur ve
https://deneyim.fiat.com.tr adresinden başvur.
Mühendislik, Endüstriyel Tasarım, Antropoloji, Psikoloji, Etnoloji, Pazarlama, İşletme, Mimarlık, Halkla İlişkiler, Basın ve Yayın, Trend Analistliği, İktisat vb. gibi farklı disiplinlerden katılım ve grup kurma sağlayabilirsiniz. Öneri olarak; gruplarınızı karma kurmanız tavsiye edilir.
Başvurular takım olarak alınacak, bireysel başvuru kabul edilmeyecek, arkadaşlarınızla en fazla 5 en az 3 kişilik bir takım oluşturup katılımınızı bekliyoruz.
Bilgisayarınızı, şarj aletlerinizi, fotoğraf makinenizi, olası fikir geliştirme araçlarınızı, sizi tanıyabileceğimiz bir kimliğinizi getirmeyi unutmayın!
Çalışma süresi
FIAT Deneyim Atölyesi 19 Ekim Cumartesi sabah saat 08:00 da açılış kahvaltı ile başlayacak ve 20 Ekim Pazar günü saat 13:00 a kadar takımlar çalışmaya devam edecektir. Pazar günü saat 14:30 itibari ile jüri sunumları başlayacak ve 17:30- 19:30 da kapanış kokteyli ile sonlanacaktır.
Ödüller
1.gruba KİŞİ BAŞI 2000 TL’lik, 2.gruba KİŞİ BAŞI 1500 TL’lik, 3. gruba KİŞİ BAŞI 1000 TL’lik hediye çeki verilecektir. Hediye çekleri için Boyner, Migros, Setur, Teknosa markalarından birini tercih edebilirsiniz.
Yabancı uyruklular katılabilir mi?
Katılabilirsiniz, yalnız bilgilendirmeler ve sunumlar Türkçe olacaktır.
İl dışından katılım
İl dışından gelen katılımcıların gidiş/geliş ulaşım masrafları Tofaş tarafından karşılanacaktır.
Konaklamayı kendinizin karşılamanızı öneriyoruz. 19 Ekim Cumartesi akşamı ilave çalışma yapmak için gecelemek isterseniz Tofaş’ta uygun çalışma alanları hazır olacaktır.
Notlar:
Ödül için grubunuzun değerlendirilebilmesi için çalışma süresinin ve aşamalarının tümüne tam katılmanız gerekmektedir.
Çalışma enasında kullanacağınız programların/uygulamaların kendi bilgisayarlarınızda bulunması gerekir. TOFAŞ bilgisayar sağlamayacak ancak prototip malzemesi konusunda destek olacaktır.
Başvurular değerlendirilecektir ve ''katılım onayı'' mailini almış gruplar katılacaklardır.
İnsan Odaklı Tasarım nedir?
İnsan Odaklı Tasarım; doğru problemi tanımlayarak sürdürülebilir bir fikre ulaşmayı hedefleyen ve bu süreçte insan perspektifini merkeze alan bir çerçeve sunar. Odaklandığı kitle; tüketici veya kullanıcı ile sınırlı kalmayıp üretici, ürün veya hizmeti geliştiren kitle, vb. farklı rollere sahip insanlar da olabilir. İnsan Odaklı Tasarım; anlama>>empati edinme>>problem tanımlama>>fikir geliştirme>>prototipleme>>test etme gibi adımlar sunmaktadır. Atölye boyunca TOFAŞ Müşteri Deneyimi Ekibi tarafından metotlar ve geliştirme için mentorlük sağlanacaktır.

Sağlanan Olanaklar

  • Yiyecek ikramı

Ücretlendirme

Etkinlik ücretsizdir.

Yer

TOFAŞ Genel Müdürlük


Yorumlar


Onaylanmış Etkinlik

Etkinliğe kayıt olabilmek için yapmalısınız.

Kayıtlar Kapalı

Etkinlik Tarihi

  • Etkinlik tarihi geçmiş.

Etkinlik Sahibi Yenibiretkinlik Yönetim

İletişim bilgilerini görebilmek için üye girişi yapmalısınız.